حضور دکتر موسوی رئیس واحد یادگار امام(ره) در کنگره بین‌المللی چشمه آفتاب

۱۰ خرداد ۱۳۹۳ | ۱۸:۰۳ کد : ۳۳۰۹ اخبار حوزه ریاست
تعداد بازدید:۲۶۴

 در کنگره بین‌المللی چشمه آفتاب که با حضور شخصیتهای لشگری و کشوری برگزار گردید، آیت الله سید حسن خمینی یادگار بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران گفت: شهید سید مصطفی خمینی از مبارزان به نام تاریخ ایران است که متاسفانه عدم وجود پژوهش هایی در باب شخصیت این شهید بزرگوار باعث ناشناخته ماندن وی تا امروز شده است.

 آیت الله سیدحسن خمینی با بیان این مطلب در این کنگره افزود: یاد و نام روح الله خمینی(ره) نباید به هر علتی در جامعه کمرنگ شود، چرا که امام راحل حق بزرگی بر گردن نظام و ملت ایران دارد.

 وی از امام خمینی (ره) به عنوان نماد آزادی و آزاداندیشی مسلمانان در جهان یاد کرد و گفت: شخصیت والای امام خمینی(ره) باید در تمامی دوران های تاریخ امروز و فردای آزادیخواهان به عنوان یک  الگوی مهم مورد توجه قرار گیرد.

یادگار حضرت امام راحل با اشاره به استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی به عنوان شعار اول انقلاب ایران، اظهار داشت: امام بزرگوار استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی را به عنوان سه نقطه طوفانی افکار خویش همواره مورد توجه قرار داده و ما باید بدانیم که سعادت ایران اسلامی امروز نیز از مسیر این شعار می گذرد.

وی در ادامه از امام راحل به عنوان پرچم راه جهان اسلام در قرن حاضر یاد کرد و گفت: امام پرچمی است که جهان اسلام در قرن حاضر می تواند با توجه به آن راه خود را گم نکند و زنده نگه داشتن یاد و خاطره این شخصیت والای سیاسی، دینی و علمی باید در دستور کار همه مسئولان نظام قرار گیرد.

حجت الاسلام سید حسن خمینی با بیان این که انقلاب ایران و نظام جمهوری اسلامی بدون نام امام خمینی(ره) معنایی ندارد، افزود: امام خمینی(ره) با دلاورمردی ها و از خود گذشتگی و شم سیاسی خاص خویش توانست دست مزدوران و زیاده خواهان را از کشور پهناور ایران کوتاه و انقلاب ایران را در سراسر جهان گسترش دهد.

وی با تاکید بر ضرورت اخلاق محوری و ادب محوری در نظام جمهوری اسلامی، گفت: امام خمینی(ره) با تکیه بر این اصول و باور مردم توانست انقلاب ایران را به پیروزی برساند و امروز بر همه مسئولان است تا با احترام گذاشتن به اندیشه های مردم زمینه تداوم پیروزی انقلاب را در کشور فراهم کنند.

حجت الاسلام حسن خمینی(ره) با تاکید بر این که مسئولان نباید تصدی گری کنند، افزود: هرگاه آزادی مردم را باور داشتیم و به عقاید و باورهای آنها احترام گذاشتیم مملکت راه پیشرفت، توسعه و موفقیت را پیدا کرد و هرگاه نخواستیم این واقعیت ها را باور کنیم مجبور به تحمل شکست هایی در کشور شدیم.

وی ادامه داد: امروز زمان آن است تا اندیشه های ناب امام خمینی(ره) را در سراسر جهان تبیین کرده و به جهان اسلام نشان دهیم انقلاب ایران انقلابی برخاسته از اندیشه های والای اسلامی و مردمی است.

یادگار امام در ادامه با تشریح تاریخ زندگی پدر بزرگوار امام خمینی مرحوم سید مصطفی موسوی خمینی اظهار داشت: شهید سید مصطفی خمینی از مبارزان به نام تاریخ ایران است که متاسفانه عدم وجود پژوهش هایی در باب شخصیت این شهید بزرگوار باعث ناشناخته ماندن وی تا امروز  شده است.

وی ضمن قدردانی از برگزار کنندگان کنگره بین المللی چشمه آفتاب در شهر خمین و استان مرکزی گفت: این کنگره فرصت مناسبی برای معرفی ابعاد مختلف شخصیت این شهید والامقام و نقش ایشان در بیداری اولیه ملت ایران در برابر ظلم و ستم ستمگران است.

 

از سوی حجت الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی:

سلام و پیام رهبر انقلاب به کنگره بین‌المللی چشمه آفتاب ابلاغ شد

در ادامه این کنگره رئیس دفتر مقام معظم رهبری اظهار داشت: ابلاغ سلام مقام معظم رهبری به مردم شهر خمین و حضور در کنگره بین‌المللی چشمه آفتاب مهمترین هدف سفرم به استان مرکزی است. 

 حجت الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی در ادامه کنگره بین المللی چشمه آفتاب در شهر خمین با بیان این مطلب، گفت: مقام معظم رهبری با اظهار خرسندی از برگزاری این کنگره بین‌المللی در زادگاه بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران از من خواسته تا شخصا ضمن حضور در این کنگره سلام ایشان را به مردم باصفای شهر خمین برسانم.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری افزود: امام خمینی(ره) و خاندان ایشان سرمایه ارزشمند نظام جمهوری اسلامی ایران هستند که برگزاری این کنگره کمک شایان توجهی به تبیین ابعاد شخصیتی پدر بزرگوار امام خمینی(ره) خواهد کرد.

جمعی از مردم شهر خمین بعد از سخنرانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری ضمن ادای احترام به مقام معظم رهبری از ایشان خواستند تا زمینه ملاقات ویژه مردم خمین با مقام معظم رهبری را فراهم کنند و سلام مردم این شهر را به رهبر معظم انقلاب برسانند.

 

 

 


نظر شما :