دکتر موسوی : من صرفا برای تبلیغ اندیشه های حضرت امام(ره) و ایده های ایشان در این عرصه قدم گذاشتم

۱۳ خرداد ۱۳۹۳ | ۱۶:۲۳ کد : ۳۳۱۲ اخبار حوزه ریاست
تعداد بازدید:۲۲۶

 دکتر سید فرج اله موسوی، رییس واحد یادگار امام(ره) در گفتگو با خبرنگار آموزش جوان خبرگزاری برنا،در مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) گفت: در سال 1361 بنده با چند روحانی در منطقه خوزستان خدمت امام(ره) رسیدم. وقتی دست امام(ره) را بوسیدم، گریه کردم. ایشان فرمودند گریه نکن و من از خوشحالی نمی توانستم گریه نکنم. فرمودند درخواست تان چیست؟ من به تعدادی کتاب اشاره کردم که آنها را می خواستم خمس کنم. خمس این کتابها 5 تومان بود. امام 5 تومان را از من گرفتند و به خودم برگرداندند و فرمودند دوباره کتاب بخر و بخوان! 

دکتر موسوی در ادامه با اشاره به اینکه در عرصه دانش چه میزان از اهداف و سفارشات امام(ره) رعایت شده است، افزود: من صرفاً برای تبلیغ اندیشه های حضرت امام(ره) و ایده های ایشان در این عرصه قدم گذاشتم. 

وی افزود: اساساً بنده دانشگاه آزاد اسلامی را مولود تفکر امام(ره) می دانم. با توجه به اینکه پیشنهادش را آیت ا... هاشمی رفسنجانی داده بودند که امام(ره) فرمودند: که این دانشگاه به پیشنهاد آقای هاشمی رفسنجانی تاسیس شده و دانشگاه خوبی است. باید در سراسر کشور گسترش پیدا کند که این پیشنهاد مثل یک درخت تنومند نزدیک به 450 واحد داخلی و خارجی سایه افکنده است و نیمی از بار علمی و فرهنگ عمومی کشور را برعهده گرفته است. 

حجت الاسلام و المسلمین دکتر موسوی با بیان پیامی به روز جانبازان و خانواده شهدا، اظهار کرد: بهترین جانباز و نماد جانبازان حضرت ابوالفضل عباس(ع) است. همانطور که آن حضرت در ارتباط با ولایت پذیری یعنی ارتباط با وجود مقدس اباعبدالله الحسین (ع) فرمودند، خدا می داند که اگر دست راست من را هم قطع کنند از امامم دست برنمی دارم. ما جانبازان در مسیر عشق به دین انشالله بتوانیم مثل حضرت ابوالفضل(ع) از ولایت و رهبری ولایت فقیه حمایت قاطع داشته باشیم .نظر شما :