دکتر موسوی:مصرف صحیح انرژی به ویژه آب و برق از ابعاد دینی و عقلی حائز اهمیت است

۲۱ مرداد ۱۳۹۳ | ۱۶:۲۷ کد : ۳۳۳۲ اخبار حوزه ریاست
تعداد بازدید:۳۲۲

رئیس واحد یادگار امام خمینی(ره) شهرری در جلسه شورای فرهنگ عمومی  این شهرستان، درخصوص مصرف بهینه و مدیریت مصرف برق و آب در استفاده از این انرژی گرانبها در کشور به تفصیل برای اطلاع حضار مواردی را متذکر شد و با توجه به  تأکیدات مقام معظم رهبری درخصوص عزم ملی و مدیریت جهادی گفت: تعامل و همکاری با روحانیان و ائمه جماعات که نقش مهمی در فرهنگ سازی دینی و مذهبی دارد، می‌تواند در راستای ترویج و نهادینه کردن فرهنگ اسراف نکردن در بین اقشار مختلف حائز اهمیت باشد.

دکتر موسوی با بیان این مطلب که در بحران­‌ها و حوادث بوجود آمده در سطح دنیا، توان همدلی و همکاری اقشار مردم یاری­گر بی رقیب دولت­‌ها بوده است، تأکید کرد: با همراهی مردم در راستای اهداف مدیریت مصرف بهینه آب و  برق کماکان خواهیم توانست بر مشکلات فائق آئیم.

این مقام  دانشگاهی با بیان اینکه ایران یکی از کشورهای پرمصرف جهان در بخش انرژی است، افزود: مصرف انرژی در کشورهای توسعه یافته در منازل به گونه‌ای است که بسیاری از خانوارها حتی با کمترین روشنایی امور خود را انجام می‌دهند و این در حالی است که متاسفانه در کشور ما عکس این موضوع را شاهد هستیم و حل این مسئله و تغییر این فرهنگ مستلزم عزم ملی و  کمک رسانه ملی و سایر ابزارهای رسانه‌ای را می‌طلبد که امیدوارم این مسئله هرچه سریعتر انجام پذیرد.

وی به برگزار کنندگان جلسه پیشنهاد کرد بدلیل اثرگذاری بیشتر، این جلسات بصورت دوره ای و در سازمان‌ها و ارگان‌های شهرستان ری برگزار شود و دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی(ره) شهرری هم آمادگی کامل دارد تا جلسه آتی شورای فرهنگ عمومی را در این واحد دانشگاهی برگزار کند.

در ابتدای این نشست هم حجت الاسلام  و المسلمین سید علی شاهچراغی امام جمعه شهرستان ری با تاکید بر حمایت هرچه بیشتر جهان اسلام از مردم مظلوم غزه، اظهار کرد: ماه مبارک رمضان را در حالی پشت سر گذاشتیم که مردم بی دفاع غزه زیر آتش جنگ و کینه رژیم صهیونیستی قرار داشتند و رژیم اشغالگر قدس حتی به کودکان و زنان بی دفاع هم رحم نکردند و آنان را به قجیع ترین حال ممکن به شهادت رساندند.

در ادامه این جلسه هدایت الله جمالی پور معاون استاندار تهران و فرماندار ویژه شهرستان ری نیز با توجه به اهمیت توجه به فرهنگ عمومی گفت: دستگاه‌های فرهنگ ساز مانند صدا و سیما نقش سازنده و مهمی در روند اصلاح و جهت دهی فرهنگ عمومی و در امور مختلف از جمله اصلاح سبک زندگی و الگوی مصرف، کارآیی بالایی دارند.

معاون استاندار تهران افزود: یکی از مهمترین مشکلات اقتصادی کشور، عدم رعایت الگوی صحیح مصرف است که بخش عظیمی از منابع ملی به هدر می‌رود و ادارات باید درخصوص اصلاح الگوی مصرف باید پیشگام باشند.


نظر شما :