دکتر موسوی: دانشگاه آزاد بزودی به دانشگاهی کارآمد در جهان تبدیل می‌شود

۳۰ شهریور ۱۳۹۳ | ۱۲:۴۱ کد : ۳۳۴۵ اخبار حوزه ریاست
تعداد بازدید:۳۱۷

 

دکتر سید فرج الله موسوی با توجه به گزارش یکساله اخیر دکتر میرزاده رییس دانشگاه آزاد اسلامی به هیات امنای دانشگاه این مسئله را نشانه قانون مداری و شفافیت سیاست کاری وی دانست و عنوان کرد: این گزارش حکایت از رشد چشمگیر فعالیت‌های دانشگاه در عرصه‌های پژوهشی، آموزشی، فرهنگی، عمرانی و ... است.

رئیس واحد یادگار امام خمینی (ره) شهرری گفت: نباید توقع داشت که مدیریت جدید در مدت زمانی که سکان هدایت دانشگاه را به عهده گرفته است همه مشکلات را مرتفع کند.

وی اقدامات اساسی و تاثیرگذار ریاست دانشگاه آزاد را در بدنه دانشگاه آزاد اسلامی در طی یک سال اخیر یادآور شد و افزود: افزایش رشته‌های تخصصی تحصیلات تکمیلی، طرح تجمیع و یکپارچه کردن واحدهای دانشگاهی، افزایش اعتبارات فرهنگی، اجرای طرح اتوماسیون اداری، تجهیز و ساخت بیمارستان‌ها، تصویب اساسنامه باشگاه فرهنگی ورزشی و همچنین افزایش اعضای هیأت علمی اهم اقدامات شایسته یک سال اخیر دکتر میرزاده در دانشگاه آزاد اسلامی است که همه این موارد در نوع خود بی‌سابقه و قابل قدردانی است.

دکتر موسوی با بیان اینکه نباید این موفقیت‌ها را نادیده گرفت، بر نقش موثر و تعیین کننده دانشگاه در توسعه کیفی فضای علمی کشور تاکید کرد و گفت: دانشگاه آزاد اسلامی با استفاده از رهنمون‌های ارزشمند مقام معظم رهبری، تدابیر حکیمانه آیت الله هاشمی رفسنجانی و مدیریت کارآمد و هوشمندانه دکتر میرزاده درصدد است با ارتقاء سطح کیفی تدریس در دانشگاه و ایجاد حس تعهد بیشتر در بین استادان و دانشجویان در آینده نزدیک با بهره گیری از نخبگان دانشگاهی بتواند به یک دانشگاه پویا و کارآمد در سطح کشور، منطقه و جهان تبدیل شود.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی در حد یک وزارتخانه و یا حتی بالا‌تر از وزارتخانه است، اظهار کرد: وجود مسئولان و مدیران شایسته در دانشگاه آزاد اسلامی باعث شده است این دانشگاه علی رغم تمام مخالفت‌ها و کارشکنی‌های بعضی اشخاص با قدرت و صلابت به ایفای نقش اساسی خود در جامعه که‌‌ همان تولید علم و دانش است، اهتمام ورزد.

نظر شما :